Susnet Facebook Like Box

Wycieczka do Bolestraszyc

W dniu 21 maja 2019 r. wychowankowie wraz z rodzicami i pracownikami NORW Caritas w Wysokiej wyjechali na wspólną wycieczkę do Arboretum i Zakładu Fizjografii
w Bolestraszycach.

Droga przebiegła sprawnie i planowo dotarliśmy do celu naszej podróży. Pomimo niesprzyjającej pogody mieliśmy możliwość podziwiać piękno zgromadzonych okazów roślin, a także przeróżne ozdoby i rzeźby stworzone specjalnie dla Arboretum przez wielu rzemieślników i artystów. Odwiedziliśmy również ogród sensualny znajdujący się na terenie Parku, który pozwolił nam wieloma zmysłami poczuć piękno przyrody.

Następnie udaliśmy się w dalszą drogę – do Przemyśla. Zgodnie z planem udaliśmy się na Zabytkowy Dworzec Kolejowy w Przemyślu, gdzie podziwialiśmy jego wspaniałe, odnowione wnętrza. Następnie zjedliśmy obiad w znajdującej się tam restauracji „Perła Przemyśla”.

Szczególnie miło będziemy wspominać ten wyjazd.

 

Czytaj więcej: Wycieczka Bolestraszyce

Majówka 2019

Dnia 17.05.2019 roku odbyło się w ogrodzie naszego Ośrodka wyjątkowe Nabożeństwo Majowe. Odwiedzili nas uczniowie III klasy z nauczycielem ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko w Wysokiej. Wspólnie odmówiliśmy litanię Loretańska do Najświętszej Maryi Panny i odśpiewaliśmy pieśni Maryjne. Majówkę poprowadził ksiądz katecheta Marcin Ziobro. Był to dla nas wszystkich wspaniały czas modlitwy oraz integracji naszych dzieci z ich rówieśnikami.

 

Teatrzyk Kukiełkowy z Nowego Sącza

W dniu 14 maja 2019 roku gościliśmy Teatrzyk Kukiełkowy  z Nowego Sącza. Obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem „Jaś i Małgosia w krainie ekologii”. Poznaliśmy przygody bohaterów w całkiem nowej odsłonie, mieliśmy możliwość poznać właściwe zachowania przyjazne matce naturze.

Nauczyliśmy się, że przyroda jest najważniejszą wartością naszej Ziemi, a poszanowanie jej, jest naszym najważniejszym obowiązkiem.

 Dzień Flagi

W dniu 8 maja 2019 roku wraz z Wychowankami I, II I IV grupy edukacyjno – wychowawczej na zaproszenie Niepublicznego Przedszkola „Nutka” z Łańcuta mieliśmy możliwość uczestniczyć w uroczystych obchodach Dnia Flagi. Wydarzenie miało miejsce na Plantach w Łańcucie.W wydarzeniu wzięły udział przedszkola miejskie i niepubliczne z terenu miasta Łańcuta oraz podopieczni NORW Caritas z Wysokiej. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m. in.: Burmistrz Miasta Łańcuta, Przewodniczący Rady Miasta Łańcuta i Kierownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Uroczyste obchody rozpoczęły się odśpiewaniem Hymnu Państwowego, następnie uświetnione zostały okolicznościowym występem nawiązującym w swej wymowie do naszych Polskich barw narodowych. Wszyscy uczestnicy przybyli odświętnie ubrani, z dumą niosąc Flagi Polski oraz odświętne kotyliony. 

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na to wspaniałe wydarzenie!

Podkategorie

Joomla templates by a4joomla