,,Niech żyje bal!”

Sala wystrojona. Talerze zapełnione pysznościami. Maski przygotowane. Czyżby zbliżał się…..bal karnawałowy? TAK! To dziś!

W powietrzu czuć atmosferę oczekiwania, podekscytowania i energii. Zanim jednak rozpoczniemy naszą zabawę, trzeba się przygotować. Zadbaliśmy o piękne stroje i fryzury.


I nadszedł ten czas! Muzyka gra, nogi same nas niosą do tańca. A nasze kroki skierowały się na środek parkietu, aby bal karnawałowy rozpocząć tradycyjnym, polskim tańcem- POLONEZEM!. Jednak bal to nie tylko tańce, ale też inne atrakcje. Jedną z nich okazała się zabawa ,,gorące krzesełka”, która sprawiła wielką frajdę wszystkim uczestnikom. Zmęczeni, ale szczęśliwi zasiedliśmy do stołu, na którym czekał na nas słodki poczęstunek, przygotowany przez nas dzień wcześniej. Z apetytem pałaszowaliśmy upieczone faworki i muffinki, a po wypiciu kubka ciepłej herbaty ruszyliśmy na parkiet. A tam czekała na nas ,,Kareta”, do której wszyscy zasiedli z chęcią oraz z zaciekawieniem. Ta zabawa rozruszała nasze nogi i przygotowała nas w pełni do następnych tańców.

Nasz bal zakończył się wspólnym tańcem do ulubionych piosenek i melodii. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ten dzień był wspaniały i już nie możemy się doczekać następnego takiego wydarzenia.