„Wiemy, że rodzina jest pierwszą podstawową i ludzką wspólnotą.

Jest środowiskiem życia i środowiskiem miłości.”

 św. Jan Paweł II

1 czerwca 2017 roku był dniem niezwykłym dla naszych wychowanków, ich rodzin, pracowników Ośrodka oraz wszystkich zaproszonych gości. Dzień szczególny – Dzień Rodziny.

Swoją obecnością zaszczycili nas pan Adam Krzysztoń, Starosta Powiatu Łańcuckiego, pani Joanna Dubiel-Sowa, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pani Jadwiga Cwynar, Dyrektor Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Łańcucie, ksiądz prałat Feliks Paściak, ksiądz prałat Edward Śnieżek, ksiądz katecheta Marcin Ziobro, pani Bożena Wierzbińska, Kierownik Biblioteki Publicznej w Wysokiej, pan Marian Wrona, pani Halina Stepanko z wychowankami Świetlicy Caritas w Łańcucie i pan Tendaj Robert, Dyrektor Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łańcucie wraz z wychowawcą i podopiecznymi, wykładowcy oraz studenci Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

 Na pikniku pojawili się również laureaci konkursu „Mali Wydawcy. Książeczka do czytania uczestniczącego” zorganizowanego przez Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Caritas w Wysokiej oraz Bibliotekę Publiczną w Wysokiej, pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Łańcucie. Byli to podopieczni, uczniowie, nauczyciele oraz Dyrekcja z Przedszkola Publicznego w Wysokiej, Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkół im. kpt. Wacława Nycza w Soninie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Łańcucie oraz Biblioteki Publicznej w Wysokiej.

Wydarzenie rozpoczęło się od występu naszych wychowanków, którzy z pełnym zaangażowaniem wcielili się w przydzielone im role.  Podopieczni przedstawili baśń braci Grimm pt: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.  Było to nie lada przeżycie, zarówno dla aktorów, jak i zgromadzonej publiczności, która nagrodziła występ gromkimi brawami. Wrażenie wywarła zarówno porywająca gra aktorska, piękne kolorowe stroje oraz zachwycająca scenografia. Po wystąpieniu, wychowankowie wręczyli swoim rodzicom oraz gościom, kwiaty z własnoręcznie ozdobionymi doniczkami.

Następnym punktem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu „Mali Wydawcy. Książeczka do czytania uczestniczącego”. Laureaci pierwszych trzech miejsc, nagrody specjalnej oraz zdobywcy wyróżnień otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Docenieni zostali również opiekunowie, nauczyciele i placówki do których uczęszczają uzdolnieni zwycięzcy.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie konkursem i zapraszamy do udziału w kolejnej przyszłorocznej edycji.

Każde dziecko z utęsknieniem czeka na swoje święto – Dzień Dziecka. Nasi podopieczni z niecierpliwością oczekiwali na to wspaniałe wydarzenie. Specjalnie dla nich, przygotowano sporo niespodzianek w postaci prezentów, dzięki którym uśmiech nie schodził z ich twarzy przez długi czas.

O wychowankach Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Caritas w Wysokiej pamiętało również Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, ofiarując wspaniałe podarunki.

Wspólne grillowanie i poczęstunek umiliły nasze Święto Rodziny. Ponadto wszystkie zgromadzone dzieci, mogły uczestniczyć w zabawach muzyczno – ruchowych przygotowanych i poprowadzonych przez studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W sposób szczególny, chcemy podziękować naszym sponsorom, dzięki którym spędziliśmy niezapomniany dzień.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na Pikniku Rodzinnym za wspólne świętowanie.

Do zobaczenia za rok!