3 IX 2021r. odbyła się oficjalna inauguracja roku szkolnego w NORW Caritas w Wysokiej, chociaż zajęcia prowadzimy już od początku miesiąca.

Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Św. Małgorzaty i Św. Walentego w Wysokiej, którą odprawił nasz nowy katecheta- ks. Damian. Podczas nabożeństwa dziękowaliśmy za szczęśliwie przeżyte wakacje i prosiliśmy o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy w nowym roku szkolnym i katechetycznym.  

Następnie zebraliśmy się na ośrodkowym podwórku, gdzie dyrekcja, wychowawcy i personel Ośrodka z uśmiechem powitali wszystkich wychowanków i ich rodziców, szczególnie tych, którzy właśnie do nas dołączyli.

Wyjątkowym gościem tego dnia była Pani Doktor Jolanta Kluz – Zawadzka. Na specjalne zaproszenie Pani Dyrektor, Janiny Surmacz, Nasz Gość przybliżył Rodzicom i pracownikom Ośrodka temat szczepień przeciwko COVID – 19, zwłaszcza w kontekście osób z niepełnosprawnościami, starając się tym samym rozwiać ich ewentualne wątpliwości związane z omawianym zagadnieniem.

Pani Doktor dziękujemy za przekazaną nam merytoryczną wiedzę oraz poświęcony czas, a Rodzicom za spotkanie.

Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego roku szkolnego!