Obecny czas pandemii wszystkich bardzo zaskoczył i sprawił, że musieliśmy zmienić swoje życie. Te bardzo trudne i niecodzienne warunki życia, zostawiają ślad w psychice każdego z nas, także dzieci. Nawet najmniejsze dzieci wiedzą, że dzieje się coś dziwnego – rodzice pracują w domu, przedszkole, szkoła i Ośrodek są zamknięte, a uczyć trzeba się samemu w domu, nie można spotkać się z rówieśnikami czy pójść do kościoła. Wszyscy wkoło noszą maseczki na twarzach, gumowe rękawiczki na rękach oraz dezynfekują ręce.

To bardzo ważne, aby wytłumaczyć dzieciom temat pandemii, wirusa i pokazać, że nie jesteśmy bezsilni. Jest to też doskonała okazja, aby wskazać im, co w życiu jest ważne, przekazać dobre wzorce i nauczyć empatii.

Zapraszamy więc dzieci wraz z Rodzicami/Opiekunami do udziału w konkursie plastyczno – technicznym , którego tematem jest bohater walki z epidemią koronawirusa widziany oczami dziecka.

Prosimy dzieci o zastanowienie się, kto jest takim bohaterem, co robi walcząc z wirusem, jak najlepiej pokazać jego pracę i poświęcenie, a następnie wykonanie dowolną techniką jednej pracy plastyczno – technicznej (z pomocą Rodzica/Opiekuna) wcześniej nie publikowanej, maksymalnie formatu A4.

Konkurs adresowany jest do wychowanków Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego Caritas oraz dzieci uczestniczących w zajęciach Wczesnego Wspomagania Rozwoju wraz z Rodzicami/Opiekunami, a także do absolwentów naszej placówki i zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach:

  1. Wychowankowie grup Edukacyjno – Wychowawczych
  2. Wychowankowie grup Rewalidacyjno – Wychowawczych
  3. Dzieci uczestniczące w zajęciach Wczesnego Wspomagania Rozwoju.
  4. Absolwenci Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Caritas

Kryterium oceny:

Laureatów wyłoni specjalnie do tego celu powołane jury składające się z kadry pedagogicznej NORW Caritas.
Ocenie podlegać będą:

  • zgodność z tematyką
  • oryginalność, kreatywność i pomysłowość
  • jakość i samodzielność wykonania
  • możliwości wykonawcze dziecka.

Termin:

Konkurs trwa od 12.05.2020 roku do 22.05.2020 roku.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację prosimy o przesłanie DWÓCH ZDJĘĆ PRACY (na jednym sama praca z widocznym imieniem i nazwiskiem oraz krótkim opisem sposobu wykonania pracy (tutaj prosimy o pomoc Rodziców/Opiekunów), a na drugim dziecko ze swoją pracą.

Wszystkie możliwe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:

– Małgorzata Kamińska: 691692348

– Gabriela Pelc – Trąd: 721750081

Zdjęcia prosimy przesłać na adres:

– malgorzatakaminska@osrodekwysoka.pl

– gabrielapelc@osrodekwysoka.pl

Wyniki zostaną ogłoszone drogą mailową oraz opublikowane na naszej stronie internetowej

01.06.2020 roku.

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a po powrocie do Ośrodka odbędzie się oficjalne wręczenie dyplomów i nagród.

☺ ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE ☺