„Mój różaniec – moja modlitwa”

– rozstrzygnięcie konkursu

Miesiąc październik w sposób szczególny przybliża nas do Matki Bożej. Przez modlitwę różańcową wraz z Maryją, rozważamy życie Pana Jezusa.

Chrystus jest Bogiem, ale także i człowiekiem. Swoim życiem pokazywał nam jak i my możemy przeżywać różne wydarzenia, które nas doświadczają.

W naszym życiu, jak i w życiu Pana Jezusa, zdarzają się chwile radości, chwały, ale również trudu i cierpienia. Maryja, będąc naszą Matką, pragnie towarzyszyć nam na drogach naszego ziemskiego pielgrzymowania. Pomaga i wspiera w chwilach bolesnych, cieszy się i raduje w radosnych.

W dniu 22.10.2021r. rozstrzygnęliśmy nasz Ośrodkowy konkurs pt. „Mój różaniec – moja modlitwa”.

Zadanie konkursowe polegało na własnoręcznym wykonaniu różańca – wspólnie z Rodzicami. Wszystkie prace zostały kreatywnie, z pieczołowitą starannością zrobione.

Różańce przygotowane zostały między innymi z darów jesieni: żołędzi, orzechów, szyszek oraz innych materiałów. Wpłynęło 11 prac konkursowych.

W czasie Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Św. Małgorzaty w Wysokiej w darach ofiarnych złożony został zwycięski różaniec, który pozostanie w tej świątyni. Po nabożeństwie październikowym wręczono nagrody oraz pamiątkowe dyplomy dla laureatów i wszystkich uczestników konkursu.  

Serdecznie dziękujemy tym, którzy wzięli udział w naszym konkursie.  W sposób szczególny kierujemy wyrazy wdzięczności do Rodziców, za  zaangażowanie i pomoc. 

Oto wyniki konkursu „Mój różaniec – moja modlitwa”:

Spośród wychowanków zespołów rewalidacyjno-wychowawczych:

I miejsce otrzymał Mateusz

II miejsce otrzymał Karol

III miejsce ex aequo otrzymali Dominika i Marcin

 

Spośród wychowanków grup edukacyjno-wychowawczych:

I miejsce ex aequo otrzymali Maksymilian i Hubert

II miejsce  otrzymał Radosław

III miejsce otrzymała Wiktoria

Zwycięzcom gratulujemy!