Co prawda Rzeszów został odkryty już dawno, jednak wspólnie – wychowankowie, wychowawcy i opiekunowie – poznajemy jego wspaniałe miejsca ponownie.

15 września 2016 roku postanowiliśmy odwiedzić Muzeum Dobranocek znajdujące się w Teatrze Maska. Na miejscu zapoznaliśmy się z historią jego powstania i zobaczyliśmy zgromadzone eksponaty. Niejednemu z nas zakręciła się łza w oku, ponieważ zbiory wywołały mnóstwo wspomnień z dzieciństwa, szczególnie kadry pedagogicznej oraz widoczny podziw naszych wychowanków. Największym zainteresowaniem cieszyły wystawy bajek takich jak Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, Miś Uszatek i Pingwin Pik Pok. Na projektor filmowy z lat siedemdziesiątych XX wieku znajdujący się w jednym z pomieszczeń, uwagę zwróciła szczególnie męska część załogi, której trudno było się od niego oderwać. Zwieńczeniem wizyty w muzeum była projekcja wybranych bajek w sali kinowej.

Kolejnymi punktami naszej wycieczki były: zwiedzanie rynku rzeszowskiego, jedzenie lodów i spacer wzdłuż starodawnych uliczek.

Po drodze zaglądnęliśmy do fontanny multimedialnej, która stała się największą frajdą całej wprawy. Jedni wpatrywali się w jej „taneczny” pokaz, spokojnie i w ciszy siedząc na ławkach wokół niej. Drudzy dali upust swoim emocjom sprawdzając rękoma temperaturę wody i to, czy oby na pewno jest wystarczająco mokra – co dało się później poznać bo mokrych ubraniach.

Ewa Pierzga, Gabriela Pelc