Święta Bożego Narodzenia to czas radości, ciepła rodzinnego, pełen miłości i dobroci, ale również refleksji nad tym, co jest najważniejsze w życiu.

Najbardziej charakterystycznym elementem wystroju zbliżających się świąt jest choinka – symbol Chrystusa, źródło życia i odradzania się. Podczas zajęć w Niepublicznym Ośrodku Rewalidacyjno – Wychowawczym Caritas w Wysokiej wychowankowie wraz z pracownikami wykonali ozdoby choinkowe. Wśród naszych prac znalazły się między innymi dzieła z papieru i masy solnej, takie jak: bombki, aniołki, małe choineczki i gwiazdki.

W obecnym okresie przedświątecznym, wiele osób czeka na wsparcie i pomoc. Myśląc o osobach starszych i samotnych z naszego najbliższego otoczenia, dla których drobny upominek będzie wiele znaczył, postanowiliśmy podzielić się naszymi pracami. Do akcji dzielenia się dobrem, dołączyli duszpasterze wraz z grupą charytatywną z parafii Wysoka. Prezenty w postaci własnoręcznie wykonanych ozdób wraz    z paczkami żywnościowymi, trafiły bezpośrednio do osób starszych i samotnych.