W dniach od 3 do 5 marca 2017 roku, już po raz siódmy odbyły się rekolekcje dla pracowników Caritas Archidiecezji Przemyskiej. W tym roku miały miejsce w Domu Rekolekcyjnym w Rajskiem, a poprowadził je ksiądz Wacław Siwak, profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu.

Tematem przewodnim było stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Ksiądz profesor przedstawił nam zarówno treść i teologiczne przesłanie objawień oraz trzech tajemnic fatimskich z roku 1917.

Każdy z nas potrzebuje momentu zatrzymania się, chwili na refleksję, zastanowienia się nad własnym życiem. To był wyjątkowy czas dla pracowników Caritas. Zdecydowanie umocnił nas duchowo oraz dostarczył sił do dalszej codziennej pracy z drugim człowiekiem.

Podczas tych trzech dni rekolekcji, mogliśmy pogłębić wiedze na temat niezwykłych wydarzeń sprzed 100 lat. Matka Boska zachęca nas do odmawiania różańca, do pojednania z Bogiem. „Moje Niepokalane Serce będzie Twoją ucieczką i drogą, która zaprowadzi Cię do Boga”.

Dziękujemy Dyrektorowi Caritas Archidiecezji Przemyskiej, księdzu Arturowi Jańcowi oraz wicedyrektorowi księdzu Januszowi Zajdlowi za zorganizowanie rekolekcji. Z kolei profesorowi Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, księdzu Wacławowi Siwakowi za poprowadzenie ich. Bóg zapłać.

Ewa Pierzga