Spotkanie Grupy Wsparcia w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym Caritas w Wysokiej

      W życiu Rodziców naszych Podopiecznych, podobnie jak w naszym Nauczycieli-Wychowawców oraz Opiekunów, występują zdarzenia, z którymi musimy sobie poradzić. Nie tylko słyszymy o problemach zdrowotnych, wychowawczych, osobistych, ale ich doświadczamy. Będąc osobami dorosłymi, odpowiedzialnymi za własne Dzieci, za innych nie zawsze możemy powiedzieć o tym, że jest nam po ludzku trudno, a jeszcze trudniej prosić o pomoc.

     Grupa Wsparcia w Niepublicznym Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym Caritas w Wysokiej jest otwarta, nie jest hermetyczna, w trakcie spotkań mogą do niej dołączać nowe osoby. Zaletą tej grupy jest możliwofotos de boxers para hombres lagan gáz főzőlap bonnet echarpe enfant garcon lego stargate sg 1 gymstick zeus 20 mochilas para mujer 2018 nike velo andre johnson texans jersey nike jordan sale fotos de boxers para hombres leoparden sandalen andre johnson houston texans jersey gps tracker do auta heureka andre johnson texans jersey ikea klobo sofa ść obserwowania i rozmowy z innymi Rodzicami bogatymi w różnorodne doświadczenia, pracującymi nad optymalnym modelem pomocy własnemu dziecku.

Organizowane spotkania Grupy Wsparcia to:

– rozmowa kierowana oraz dyskusja ukierunkowana przyjętym tematem spotkania,

– możliwość spojrzenia na przeżywane trudności własne oraz innych osób,

– uświadomienie sobie własnych potrzeb, jak również konieczności zatroskania o siebie,

– poszukiwanie i próba znalezienia należnej Rodzicowi chwili przerwy w codziennych czynnościach i obowiązkach.

    Grupa Wsparcia łączy Rodziców przeżywających podobne problemy, którzy potrzebują (poszukują) pomocy. Tworzy przestrzeń dla rozmów i wymiany doświadczeń. Stanowi cenne doświadczenie dla współpracujących z Dziećmi nauczycieli, terapeutów, opiekunów. Umożliwia uzyskanie ważnych dla nich informacji zwrotnych na temat pracy, którą wykonują.

Spotkanie Grupy odbyło się 28.11.2023 roku. Tematem wiodącym były postawy rodzicielskie oraz refleksja nad nimi w kontekście własnych oddziaływań na dziecko, jak również doświadczanie następstw postaw rodzicielskich innych ojców i matek w otoczeniu społecznym.

Bardzo dziękuję obecnym na spotkaniu Rodzicom za ofiarowany czas, ogromną życzliwość i serdeczność w przyjęciu mojej działalności.