Niedziela Palmowa, zwana  inaczej ,,Niedzielą Męki Pańskiej”, rozpoczyna Wielki Tydzień. Tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, gdzie został przyjęty przez tłum wiernych, witających Go gałązkami palmowymi. Dlatego na pamiątkę tego wydarzenia przynosimy do kościoła palmy wielkanocne, aby je poświęcić. Palma Wielkanocna to także przepięknie wykonane rękodzieło, które zawsze wzbudza zachwyt! Można kupić już gotową, ale zdecydowanie lepiej jest wykonać ją samodzielnie.

Wychowankowie NORW Caritas w Wysokiej, podczas zajęć rozwijających kreatywność, wykonali piękną palmę i – kolejny już raz – wzięli udział w organizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wysoka, Parafię Wysoka oraz Centrum Kultury Gminy Łańcut, Ośrodek Kultury w Wysokiej konkursie na „Tradycyjną Palmę Wielkanocną”.

Z radością informujemy, że nasza palma ponownie zajęła I miejsce w kategorii prac zbiorowych!!! 

 

Kolejnym sukcesem, tym razem naszej wychowanki Martynki – jest zajęcie I miejsca w konkursie organizowanym przez Starostę Łańcuckiego oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie pod tytułem: „Najpiękniejsza Kartka Świąteczna – Wielkanoc 2023”.

 

Gratulując wszystkim uczestnikom, DZIĘKUJEMY za te wyróżnienia!!!