„Z serca dla serca”.

 

14 lutego corocznie obchodzone jest święto zakochanych. Nazwa pochodzi od  Świętego Walentego, którego wspomnienie liturgiczne  w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Czym więc jest miłość?

Miłość to uczucie, relacja, zachowanie, postawa, a nawet reakcja chemiczna. W   chrześcijaństwie miłość definiowana jest jako „dążenie bytu do dobra” i jest jedną z cnót. A jak miłość spostrzegamy My – podopieczni naszego Ośrodka?

Miłość to droga z domu do Ośrodka i z Ośrodka do domu oraz poświęcenie Pana Kierowcy, który dzielnie i codziennie przymierza kilometry, czy to wiosna, czy to zima, po to byśmy mogli się uczyć i rozwijać.

Miłość to uśmiech naszych Pań i Panów – Wychowawców, Opiekunów – którzy codziennie nas witają, dbają o nas i pomagają w  naszej drodze do samodzielności.

Miłość to praca Pań, które dbają o porządek  Ośrodka, a tym samym o nasze bezpieczeństwo.

Miłość to nasza ulubiona zabawa, rymowanka, piosenka płynąca z ust bliskiej osoby.

Miłość to pomoc w codziennych czynnościach – podanie kubka z piciem, pomoc przy posiłku, nauka wiązania butów.

Miłość to cierpliwość i radość z prostych rzeczy, których codziennie się uczymy.

Miłość to nasi Rodzice, Rodzeństwo, Rodzina, dzięki którym tutaj jesteśmy i którzy codziennie walczą o nasze lepsze jutro.

Miłość to Nasz Ośrodek. Bo to nasze miejsce i nasz „drugi dom”, w którym czujemy się ważni i potrzebni.

Nasze serca nie różnią się niczym od serc innych ludzi. Mimo różnych ograniczeń tak samo się cieszymy, smucimy i przeżywamy nasze większe, bądź mniejsze sukcesy. Co możemy Wam ofiarować z okazji Walentynek? Nasze serca i prace, które powstały z serca dla serca.