Dnia 12 kwietnia 2018 roku troje wychowanków z II i III grupy edukacyjno – wychowawczej wraz z wychowawcą i opiekunem uczestniczyli w III Regionalnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera „Niebieskie Motyle 2018”, organizowanym przez Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Przybyłych gości przywitał Dyrektor Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych. Następnie, obejrzeliśmy wiosenne przedstawienie pt.: „Kot w butach”, przygotowane przez dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu.

Ponadto, organizatorzy przygotowali poczęstunek, w tym tort w kolorze niebieskim, który symbolizuje Dzień Autyzmu. Dla wszystkich uczestników imprezy zorganizowano różnego rodzaju zabawy plastyczno-techniczne,  muzyczno – ruchowe oraz malowanie twarzy.

Wyjazd na wernisaż był okazją do integracji, służył nawiązywaniu nowych kontaktów, był również wspaniałą okazją do trenowania umiejętności społecznych przez naszych wychowanków.