Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji.

W naszym Ośrodku czuć świąteczny klimat dzięki ozdobom w salach oraz zajęciom poświęconym tematyce Świąt Wielkanocnych.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy je od własnoręcznego przygotowania świątecznej palmy, która wzięła udział w konkursie na „Tradycyjną palmę wielkanocną” organizowanym przez GOK w Wysokiej, Parafię Wysoka i Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wysoka. Wszyscy biorący udział w tym konkursie zostali nagrodzeni.

Wraz z początkiem Wielkiego Tygodnia wokół zapanowała świąteczna atmosfera. To czas, w którym wychowankowie poznawali zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Nie zabrakło też prac plastycznych: pięknych własnoręcznie zdobionych pisanek, kurczaków, kogucików, baranków, zajączków, stroików, kartek świątecznych z życzeniami. Nie zapomnieliśmy także posiać rzeżuchy, na której świątecznie zagościł cukrowy baranek oraz upiec wielkanocną babkę!

Z radością informujemy, że wzięliśmy udział w konkursie pt.: „Najpiękniejsza Kartka Świąteczna – Wielkanoc 2020” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Łańcucie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie, w którym nasza wychowanka, Oliwia, zdobyła wyróżnienie! Gratulujemy!!!