Czerwiec był miesiącem niezwykle intensywnym dla społeczności Ośrodka. 7 czerwca w naszym Ośrodku odbył się kolejny już piknik rodzinny połączony z galą rozdania nagród dla laureatów II edycji konkursu „Mali Wydawcy”. Na początek imprezy wychowankowie NORW Caritas zaprezentowali przedstawienie o lecie dla rodziców i zaproszonych gości. Kolejnym punktem dnia było wręczenie nagród dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu łańcuckiego, które brały udział w konkursie „Mali Wydawcy. Audiobook”. tegoroczne nagrody ufundowała Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie oraz NORW. Wyniki konkursu dostępne na naszej stronie. Ostatnim punktem uroczystości były wspólne zabawy podwórkowe i sportowe, które prowadzili pracownicy Ośrodka oraz młodzież z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Tydzień później, 15 czerwca braliśmy udział w Żakinadzie w Łańcucie, a w niedzielę 17 czerwca współorganizowaliśmy Piknik Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego.

19 czerwca pielgrzymowaliśmy do Łagiewnik w Krakowie, gdzie ks. Marcin Ziobro odprawił mszę w intencji społeczności Ośrodka. Przy okazji odwiedziliśmy ZOO w Krakowie, gdzie mogliśmy między innymi poznać słonicę Cittę, która typuje mecze mistrzostw w piłkę nożną.

Intensywny czerwiec był ostatnim miesiącem roku szkolnego 2017/2018, teraz wszyscy zaczerpniemy nieco letniego słońca i oddechu, by w pełni sił wrócić we wrześniu i kontynuować naszą misję edukacyjno-terapeutyczno-wychowawczą.

Aneta Zawora