„Jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy, jeżeli nie pozwolimy, by pokonał nas lęk przed własną słabością.” Jan Paweł II

22 października 2019 roku w pięknej sali balowej Hotelu Łańcut odbył się XII Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego. W tegorocznej edycji wzięło udział 17 organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne z naszego powiatu. W sposób szczególny gościliśmy nowopowstałe organizacje: Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych ADOŃ, Dzienny Dom Pomocy „Zloty Liść” w Albigowej, Dzienny Dom Opieki dla Seniorów w Łańcucie. Osoby niepełnosprawne pod okiem opiekunów przygotowały piękne występy, zarówno wokalne, jak i taneczne. Wszystkie organizacje przygotowały wystawy rękodzieła. Na scenie gościliśmy przedstawicieli Środowiskowego Domu Samopomocy w Rakszawie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Łańcucie, Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie, Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łańcucie, Domu Dziennego Pobytu Caritas w Łańcucie, Duszpasterstwa Osób Niesłyszących, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych ADOŃ, Dziennego Domu Pomocy „Zloty Liść” z Albigowej, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Białobrzegach, Dziennego Domu Opieki dla Seniorów w Łańcucie oraz Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Caritas w Wysokiej. Ponadto wystawy swoich pracy przygotowali przedstawiciele: Polskiego Związku Niewidomych, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Żołyni, Stowarzyszenia Perełki, Polskiego Związku Diabetyków, Zakładu Aktywizacji Zawodowej Fundacji Contigo.

W tegorocznej uroczystości udział wzięło około 300 osób. Wszyscy mogliśmy podziwiać liczne talenty osób niepełnosprawnych i seniorów. Wydarzenie to organizowane jest przez Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Caritas w Wysokiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie i Starostwo Powiatowe. To dzięki ich zaangażowaniu możemy cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu, prezentować innym talenty osób niepełnosprawnych.

Jest to uroczystość w sposób szczególny poświęcona osobom niepełnosprawnym, ale nigdy nie brakuje na niej naszych przyjaciół. Wśród przybyłych gości nie mogło zabraknąć pana Posła na Sejm RP Kazimierza Gołojucha, Starosty Powiatu Łańcuckiego pana Adama Krzysztonia, Burmistrza Miasta Łańcuta pana Rafała Kumka, Dyrektora PEFRON w Rzeszowie pana Macieja Szymańskiego, Dyrektora Caritas Archidiecezji Przemyskiej księdza prałata Artura Jańca, księdza prałata Feliksa Paściaka, księdza prałata seniora Edwarda Śnieżka, pani Joanny Dubiel – Sowy Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie w Łańcucie, dyrektorów placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych podlegających Starostwu Powiatowemu w Łańcucie, dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych podlegających Urzędowi Miasta Łańcut, zaprzyjaźnionych Dyrektorów Szkół i Przedszkoli, przedstawicieli służb mundurowych oraz Rodziców i Opiekunów osób niepełnosprawnych.

Przegląd Twórczości Artystycznej Powiatu Łańcuckiego nie mógłby się odbyć gdyby nie pomoc wolontariuszy, którzy jak co roku uczestniczą w przygotowaniach tego wydarzenia. Szczególnie dziękujemy wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie z opiekunem panią Beatą Bujak, wolontariuszom działającym w Szkolnym Kole Caritas przy II Liceum Ogólnokształcącym w Łańcucie z panią Agnieszką Szpunar opiekunem Koła, wychowankom Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łańcucie z panią Eweliną Olejnik oraz studentkom Uniwersytetu Rzeszowskiego z doktorem Hubertem Sommerem.

Serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi Peszko za udostępnienie klimatycznej Sali i wszystkim tym, którzy pomogli nam zorganizować kolejny już Przegląd Twórczości Artystycznej Powiatu Łańcuckiego.

Do zobaczenia za rok!

GALERIA:

https://drive.google.com/open?id=1by92zsSxYIU4zxWm7MA3RdE7zeMfdrcb