Dnia 9 kwietnia 2016 roku pracownicy i wolontariusze Caritas Archidiecezji Przemyskiej wyjechali na „XIII OGÓLNOPOLSKĄ PIELGRZYMKĘ PRACOWNIKÓW I WOLONTARIUSZY CARITAS” do Sanktuarium Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Wszystkich uczestników tego wydarzenia było blisko 2500 osób z różnych stron Polski. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „Słudzy miłosierdzia”.  Mszę Świętą odprawił J.E. Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka – Przewodniczący Komisji  Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Z kolei konferencję na temat „Kim jest sługa?” poprowadził ksiądz Artur Ważny.

Bezpośrednio po Eucharystii i naukach wodzirej stworzył niepowtarzalną okazją służącą integracji wszystkich zebranych, zapraszając ich do wspólnego śpiewu i tańca.

O godzinie 15:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odmówiliśmy koronkę w intencjach pracowników i wolontariuszy Caritas.

Pomimo deszczowej pogody, powróciliśmy umocnieni w wierze i pełni pozytywnej energii do dalszej pracy.

Dziękujemy Dyrektorowi Caritas Archidiecezji Przemyskiej Ks. Arturowi Jańcowi za zorganizowanie pielgrzymki i umożliwienie nam uczestniczenia w niej.

Ewa Pierzga

Barbara Kolasa