18 czerwca 2017 roku pod hasłem „Bądźmy razem” odbył się „XVI Rodzinny Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych” w Łańcucie, którego organizatorami byli Starosta Łańcucki, Burmistrz Miasta Łańcuta, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie, Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych .

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Farnym w Łańcucie, a przewodniczył jej ksiądz Biskup Stanisław Jamrozek. W swojej homilii w sposób szczególny, zwrócił uwagę na osoby niepełnosprawne, które są wśród nas i bardzo często potrzebują naszej pomocy. Mówił o tym, aby uświadomić sobie ich ważność i przede wszystkim uczyć się od nich dobroci i życzliwości płynącej z serca  – „Kto patrzy sercem patrzy o wiele dalej” .

Bezpośrednio po Mszy Świętej uczestnicy pikniku udali się na plac przed Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łańcucie.

W programie wydarzenia nie zabrakło występów artystycznych współorganizatorów,  zespołów tanecznych, wokalnych, występu Orkiestry  Dętej „Avanti” z Sanoka, wystaw i kiermaszów, gier i zabaw dla najmłodszych z nagrodami, pokazów w wykonaniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie oraz prezentacji Komendy Powiatowej Policji z Łańcucie.