Każdy z nas wie, że gotowanie to wielka przyjemność. Angażuje intelekt – ćwiczy i relaksuje mózg, zapewnia ruch – przede wszystkim dłoni i palców, stymuluje zmysły. 

Zajęcia kulinarne i nauka gotowania to jedna z form terapii, która uczy pracy w grupie, nawiązywania i podtrzymywania relacji, koncentracji, odpowiedzialności i niezależności. Uczestnicy przez gotowanie szybko widzą efekt swojej pracy, którym mogą się pochwalić i podzielić, a to daje satysfakcję.

Podczas zajęć kulinarnych w naszym Ośrodku uczymy się samodzielnie przygotowywać posiłki z wykorzystaniem prostych przepisów, smarować bułki, chleb, tosty masłem, dżemem, robić kolorowe kanapki oraz m.in. przygotowywać dania z gotowych półproduktów. Ostatnio zrobiliśmy pyszne hot-dogi, które ze smakiem zjedliśmy.

Podczas zajęć kulinarnych, obok samej nauki gotowania, ważne jest wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych. Nasze aktywne uczestnictwo we wspólnym gotowaniu zarówno w domu, jak również podczas zajęć, stanowi drogę do samodzielności i niezależności, co jest bardzo ważne w codziennym funkcjonowaniu.