TEATR „ EDEN”

            W dniu 9 maja 2022 roku w naszym Ośrodku gościliśmy Teatr Eden z Wieliczki, który zaprezentował nam spektakl pt. „Opowieść o dobrym człowieku”.

Wychowankowie z pracownikami mogli przenieść się w biblijny świat przedstawiony we współczesnej konwencji. Barwne kostiumy, rekwizyty oraz piękna scenografia pozwoliła nam na chwilę przenieść się do starożytnej Jerozolimy.

Historia o Miłosiernym Samarytaninie przedstawiona w zabawny, a zarazem pouczający sposób, zachęciła nas do refleksji o tym, czym jest bezinteresowna pomoc i kto bliźnim naszym jest.

Dzięki przedstawieniu teatralnemu, Wychowankowie dowiedzieli się kim jest dobry człowiek i jak ważne jest, by w życiu można pomagać innym.

Poruszająca historia kupca, który znalazł się w potrzebie i ludzi, którzy nie umieli jej dostrzec oraz człowieka, który pomimo dzielących ich różnic, zobaczył w drugim bliźniego – poucza, by patrzeć na innych sercem.

Humorystyczne sceny, żywiołowa gra aktorów  oraz ich  improwizowane dialogi z publicznością stworzyły wspaniałe i pouczające widowisko, promujące ponadczasowe wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu.

Ten dzień na długo pozostanie w naszej  pamięci.