Upalna sierpniowa niedziela i przemyski rynek wypełniony dziećmi, rodzicami, licznymi atrakcjami i dużą ilością pięknych plecaków. Tak wyglądał kolejny finał akcji Tornister Pełen Uśmiechów, który już po raz czwarty odbywał się w Przemyślu.

30 sierpnia Dzieci, Rodzice i Pracownicy Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego Caritas w Wysokiej wzięli udział w finale ogólnopolskiej akcji Tornister Pełen Uśmiechów.

Wolontariusze Caritas Archidiecezji Przemyskiej przez całe wakacje przygotowywali się do wielkiego finału akcji. Młodzież spakowała 8 tysięcy plecaków, wypełniając je niezbędnymi przyborami szkolnymi: zeszytami, długopisami, kredkami i wszelkimi rzeczami potrzebnymi do rozpoczęcia nauki w szkole. Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką, Dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz, Nuncjusz apostolski Arcybiskup Migliore, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma i dziennikarz TVP Krzysztof Ziemiec spakowali i przekazali tornistry z pełną wyprawką szkolną.

Oczekiwaniu na wręczenie plecaków towarzyszyły liczne działania animacyjno – plastyczne. Na przemyskiej płycie rynku można było wziąć udział w konkursach plastycznych i sportowych, w zabawach integracyjnych. Dzieci doskonale bawiły się  w czasie malowania twarzy, w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzonym przez Policję. Całości dopełniał Jarmark Świętego Wincentego i koncerty Zespołu „Promyczek” i Magdy Anioł.

Rozdano 8 tysięcy tornistrów pełnych uśmiechów. Jeden tornister to uśmiech dziecka, które cieszy się z otrzymanego podarku i uśmiechy rodziców, dziadków. To uśmiechy nauczycieli, wychowawców i katechetów, którzy troszczą się o dobro powierzanych im dzieci. To także uśmiechy tych wszystkich, którzy przyczynili się do spakowania tornistrów i do wypełnienia ich pomocami oraz ludzką dobrocią i solidarnością.

Wychowankowie Naszego Ośrodka zostali obdarowani plecakami wypełnionymi pomocami szkolnymi i pozytywną energią, by radośnie wkroczyć w nowy rok szkolny.

Więcej zdjęć na facebooku.