Wielkie ekumeniczne spotkanie trzech wspólnot: Caritas, Eleos i Diakonia. Wspólna radość płynąca ze srebrnego jubileuszu odnowionej Caritas Polska. 10 października 2015 roku w pamięci wielu zapisze się jako dzień wspaniałego święta. 25 lat działalności Caritas Polska, to 25 lat przemian i rozwoju, jedno pozostało – człowiek.

W Teatrze Polskim w Warszawie na Gali Ubi Caritas nie mogło zabraknąć pracowników NORW Caritas. Wyruszyliśmy w piątkowe przedpołudnie, by w drodze do stolicy odwiedzić Zwierzyniec Bałtowski, a w sobotni poranek zjawić się w warszawskim teatrze. Razem z nami wyruszył ksiądz dyrektor Artur Janiec oraz wicedyrektor ksiądz Janusz Zajdel.

Na zakończenie wyjazdu pracownicy Caritas mogli zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, uczestnicząc w żywej lekcji historii i patriotyzmu.

Spotkanie z niezwykłymi ludźmi Caritas, ich świadectwo i postawa to największe perły srebrnego jubileuszu Caritas. Życzeń było wiele, ale najważniejsze, jest to, co nie zostało wypowiedziane, a to, co czynią wszyscy pracownicy Caritas na co dzień w swoim życiu.

Anna Ruszel- Kwaśny