4 kwietnia, w Światowy Dzień Autyzmu, wybraliśmy się do Jarosławia na rozstrzygnięcie konkursu Niebieskie motyle, który adresowany był do dzieci i młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera. Tematem pracy plastycznej była Dziecięca Radość.

W imprezie uczestniczyło troje wychowanków z naszego ośrodka i dziewczynka, która bierze udział w zajęciach z wczesnego wspomagania rozwoju.Nasi wychowankowie wraz z innymi dziećmi obejrzeli wiosenne przedstawienie, przygotowane przez dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu.

Jedną z atrakcji był specjalnie przygotowany na tę okazję tort w kolorze niebieskim- symbolizującym autyzm.

W czasie Gali Rozdania Nagród zostały nagrodzone trzy pierwsze miejsca adekwatnie do etapów edukacji, a wszystkie dzieci, biorące udział w konkursie dostały wyróżnienia, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji, takich jak: malowanie twarzy, robienie zwierzątek z balonów, zabawa ciastoliną i różnymi masami plastycznymi oraz zabawy muzyczne i ruchowe.

Wyjazd na imprezę był okazją dla dzieci i opiekunów do integracji z innymi, służył nawiązywaniu nowych kontaktów i sprawił nam dużo radości.

 Agata Balawejder