„Odliczaj z nami dni do Świąt Bożego Narodzenia”

Konkurs „Odliczaj z nami dni do Świąt Bożego Narodzenia” został zorganizowany przez Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Caritas w Wysokiej, a jego patronami byli: Ksiądz Prałat Artur Janiec – Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Pan Adam Krzysztoń – Starosta Powiatu Łańcuckiego i Pani Joanna Dubiel –  Sowa – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie. Do organizatorów wpłynęło 13 prac konkursowych z 7 placówek oświatowych naszego regionu. Tegoroczne kalendarze adwentowe zostały przygotowane aż przez 31 Przedszkolaków i 29 Uczniów klas I – III szkół podstawowych.

1 grudnia komisja konkursowa w składzie: Ksiądz Prałat Edward Śnieżek, Pan Adam Krzysztoń Starosta Powiatu Łańcuckiego, Pani Joanna Dubiel – Sowa – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łańcucie oraz Ksiądz Katecheta Damian Matusz, Nauczyciele – Wychowawcy z Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Caritas w Wysokiej Pani Aneta Kasprzyk i Pan Benedykt Skiba oceniali wszystkie zjawiskowe kalendarze adwentowe.  Komisja Konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ale udało się wyłonić Laureatów konkursu. Wyniki znajdują się w galerii poniżej.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 10 grudnia 2021 roku o godzinie 10.00 w Kościele Parafialnym w Wysokiej.

Na to wydarzenie serdecznie zapraszamy dzieci oraz nauczycieli biorących udział w konkursie.

Wszystkich uczestników tego wydarzenia, ich rodziny i przyjaciół oraz tych, którzy pragną zobaczyć przepiękne, niezwykle kreatywne i stworzone przez dzieci kalendarze adwentowe zapraszamy do obejrzenia wystawy prac.

Nagrodzone arcydzieła będzie można zobaczyć  od 4 do 10 grudnia 2021 roku w Kościele Parafialnym w Wysokiej, od 11 do 17 grudnia 2021 roku w Kościele Farnym w Łańcucie oraz od 18 grudnia 2021 roku w Kościele pw. Michała Archanioła w Łańcucie.

Serdecznie zapraszamy do podziwiania wystawy kalendarzy adwentowych  w kościołach oraz do  obejrzenia naszej wirtualnej galerii, w której wszyscy zainteresowani znajdą konkursowe wyniki. 

Serdecznie gratulujemy!