RODZINA RODZINIE UKRAINIE

Związek Rodu Kątskich w Sanoku, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Caritas Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej Kościoła  Greckokatolickiego w Polsce oraz Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego w Przemyślu zapraszają do udziału w akcji „PODZIEL SIĘ BOŻONARODZENIOWYM PIERNICZKIEM”.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas rodzinnych spotkań, składania sobie życzeń, obdarowywania prezentami i wspólnego świętowania. Nie dla wszystkich jednak przeżywany czas wiąże się z radością, uśmiechem i nadzieją. Wielu z żyjących obok nas ludzi doświadcza samotności, choroby, izolacji, cierpienia, tęsknoty za bliskimi. Dla wielu z nas te dni nie będą w pełni rodzinne, szczęśliwe czy pomyślne.

Dostrzegając potrzeby ludzi chorych, cierpiących, samotnych oraz osób dotkniętych tragedią wojny na Ukrainie, Związek Rodu Kątskich w Sanoku, Caritas Archidiecezji Przemyskiej, Caritas Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej Kościoła Greckokatolickiego w Polsce oraz Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego w Przemyślu zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli, rodziny, dzieci i młodzież, grupy parafialne, Szkolne Koła Caritas, Koła Gospodyń Wiejskich, Domy Pomocy Społecznej, członków różnych stowarzyszeń oraz osoby indywidualne do włączenia się w wyjątkową akcję pieczenia świątecznych pierników i podzielenia się nimi z potrzebującymi.

Dołączcie wszyscy, którzy chcecie podzielić się radością wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu przy jednym stole, czyniąc piękne dzieło wypieku i zdobienia pierniczków.
        

Przyłączmy się, nie zasłaniając się brakiem czasu.

Pragniemy aby wszyscy, którzy zdecydowali się pomóc przygotowali pierniczki z podanego niżej przepisu (sprawdzonego), o czym mogły się już przekonać obdarowani przez nas w ubiegłym służby mundurowe oraz bieżącym roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej CARITAS „Światło Nadziei” w Sanoku.

Akcja zaczyna się w poniedziałek 5 grudnia i trwać będzie do 20 grudnia br. Przygotowane pierniki należy zapakować  w woreczki celofanowe, nie foliowe i  przekazać do naszych placówek mieszczących się na terenie archidiecezji. Przygotowane przez Państwa pierniki, przed świętami przekazane zostaną do ludzi chorych, cierpiących, samotnych, seniorów na Ukrainie. Do pierników prosimy dodać ciepły kocyk, aby osoby , które na skutek zniszczenia budynków pozostają bez  ogrzewania na Ukrainie, mogły choć na odrobinę doświadczyć ciepła płynącego od polskich rodzin.

Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w tą bardzo potrzebną akcję. Nasze zaangażowanie przyczyni się do piękniejszego i szczęśliwszego przeżycia tych świątecznych dni, wywoła uśmiech na wielu twarzach i doda nadziei na lepsze jutro. Niech nikt obok nas nie zostanie bez wsparcia i gestów życzliwości.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej