W dniu 26 października 2017 roku odbył się X Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego, którego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Łańcucie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz NORW Caritas w Wysokiej. W tym roku Przegląd Twórczości Artystycznej połączony był z wyjątkowym jubileuszem 10-lecia istnienia Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Caritas w Wysokiej. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Seniora Ks. Józefa Michalika, który dziesięć lat temu powołał do istnienia nasz Ośrodek. We Mszy Świętej udział wzięli Dyrektor NORW Caritas w Wysokiej Ks. Artur Janiec, księża pracujący do tej pory w Ośrodku oraz proboszcz i wikariusz Parafii w Wysokiej. We Mszy Świętej uczestniczyli również przedstawiciele władz lokalnych oraz zaproszeni goście.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Hotelu Łańcut, gdzie przedstawiciele organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne i placówki na co dzień zajmujące się nimi, zaprezentowały swoją twórczość. Były to: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Białobrzeg, Środowiskowy Dom Samopomocy z Łańcuta, Środowiskowy Dom Samopomocy z Rakszawy, Dom Pomocy Społecznej z Łańcuta, Niepubliczny Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Łańcuta, Świetlica Socjoterapeutyczna Caritas z Łańcuta, Polski Związek Niewidomych, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Terenowe nr 4 powiatu łańcuckiego, Zakład Opiekuńczo- Leczniczy w Żołyni, Stowarzyszenie Wspólnota Perełki z Łańcuta oraz Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Caritas z Wysokiej. Zgromadzeni goście podziwiali przygotowane występy oraz wystawy prac danych organizacji.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za pomoc okazaną przez wolontariuszy, którzy pomogli w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu imprezy. Byli to uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie, Zespołu Szkół nr 1 w Łańcucie, Medyczno- Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie oraz z Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łańcucie.

Z okazji jubileuszu NORW Caritas w Wysokiej wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz lokalnych, sponsorzy, darczyńcy i przyjaciele Ośrodka. Otrzymali oni statuetki w ramach podziękowania za ich otwartość i dobre serce zawsze gotowe do niesienia pomocy.

Pracownicy i wychowankowie NORW Caritas w Wysokiej zaprezentowali wspólnie z Zespołem Freeborn Brothers autorską piosenkę „Damy radę”. Serdecznie dziękujemy za charytatywny występ Zespołowi, przy którego muzyce odbyła się również zabawa taneczna na zakończenie imprezy.

Wszystkim zaproszonym gościom i artystom z całego dziękujemy za uczestnictwo w X Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego oraz w Jubileuszu 10-lecia NORW Caritas w Wysokiej. A dla siebie cicho wypowiadamy życzenie następnych pięknych dziesięciu lat pracy oraz kolejnych tak wspaniałych jubileuszy.

http://przemyska.pl/2017/10/26/warto-czynic-dobro/