Poniedziałek… siódmego grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym nasi wychowankowie sami szybko wstali i bez żadnego ociągania pojawili się w Ośrodku. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to, aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek. Nasi podopieczni bardzo starają się… ,,być grzecznymi” i doskonale wiedzą, że Mikołaj… ,,cały czas na nich patrzy i wszystko widzi”. Od samego rana wszyscy, z wielki  podekscytowaniem wyczekiwali Świętego nasłuchując radosnego okrzyku ,,Ho! Ho! Ho!” i odgłosów dzwonków sań. Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali, wszystkie dzieci aż wstrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się, a w progu stanął On… Święty Mikołaj! Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu w towarzystwie aniołów nastała cisza. Nasi wychowankowie przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment wręczania prezentów. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z tak ważnym dla wszystkich Gościem.

Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Gdy tylko nasz Gość się z nami pożegnał, szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Bardzo się cieszyły z podarunków, które otrzymały.

,,Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym podopiecznym. Do zobaczenia za rok!”.

Dziękujemy też wszystkim elfom ze Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiej za przygotowanie wspaniałych prezentów.