Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież wraz z rodzicami i opiekunami do wzięcia udziału w  konkursie,  organizowanym przez Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Caritas w Wysokiej. Miesiąc październik jest czasem, w którym szczególnie nasze serca zwracają się ku modlitwie różańcowej. Każdy z nas posiada własny różaniec – drewniany, z koralików. A może czas na wykonanie go własnoręcznie? Październik jest czasem, gdy historię zbawienia poznajemy w tajemnicach różańca świętego.

Konkurs jest zorganizowany, tak by Wychowankowie razem z Rodzicami wspólnie spędzili czas na opracowaniu i wykonaniu rodzinnego różańca. Wystarczy dobry pomysł, kilka narzędzi i ogrom chęci, by powstał Mój Różaniec dla mojej Modlitwy.

Ogólne informacje:

  • Konkurs skierowany jest do wychowanków NORW Caritas z Rodzicami (dziecko przygotowuje jeden cały różaniec z aktywnym współudziałem rodzica).
  • Temat: Mój Różaniec – Moja Modlitwa.
  • Sposób i technika wykonania: dowolna, jednakże musi on być wykonany z produktów trwałych i umożliwiających modlitwę na nim.
  • Konkurs odbędzie się w 2 grupach:

– wychowankowie z grup edukacyjno-wychowawczych

– wychowankowie z grup rewalidacyjno-wychowawczych

Kryterium oceny:

Oceny prac dokona powołane spośród pracowników pedagogicznych NORW Caritas jury.

Prace oceniane będą pod względem:

– oryginalności i pomysłowości

– wkładu pracy własnej i estetyki

– zgodności z tematem

– możliwości wykonawczych dziecka

Termin:

Konkurs trwa od 1.10.2021 roku do 15.10.2021 roku.

Prosimy o składanie przygotowanych prac do 15 października 2021roku. Wykonane różańce można podać poprzez Opiekuna w busie.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Kościele Parafialnym w Wysokiej, w czasie ośrodkowej mszy świętej. Na tę uroczystość zapraszamy wszystkich Rodziców naszych wychowanków.

Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na specjalnie przygotowanej wystawie w holu Naszego Ośrodka oraz ich zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej.

ZACHĘCAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE

„Nie ma w życiu problemu, którego by nie można było rozwiązać za pomocą różańca.”

– św. Łucja z Fatimy

Oświadczenie – Konkurs Mój różaniec – moja modlitwa-doc