11 maja 2017 roku w Łańcucie odbyła się „X Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Powiatu Łańcuckiego”.Organizatorami tego wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Łańcucie, Miasto Łańcut oraz Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy Caritas w Wysokiej.

Podczas oficjalnego otwarcia imprezy z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, kościelnych oraz zaproszonych gości na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie, wspólnie odśpiewano hymn narodowy oraz zapalono znicz.

W trakcie rozgrywek sportowych, mogliśmy wziąć udział w takich dyscyplinach jak: dźwiganie sztangi leżąc, boccia, rzut woreczkiem do celu, rzut do kosza, zawody na balonach, rzut lotką do tarczy, warcaby stupolowe i tenis stołowy. Największą frajdę sprawiła wszystkim zawodnikom ostatnia konkurencja – przeciąganie liny.

Celem imprezy jest przede wszystkim integracja środowiska i instytucji działających na rzecz niepełnosprawnych. To również popularyzacja rekreacji ruchowej i nauka zdrowej rywalizacji połączona z niesamowitymi przeżyciami dla każdego uczestnika.

Spartakiada zakończona została wręczeniem nagród oraz pamiątkowych medali.